Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας: 34-35 (B’ περίοδος)

415

Με τον Ρικ Πιτίνο στον πάγκο τους, οι «πράσινοι» φιλοδοξούν να κάνουν… restart στην Ευρωλίγκα, κόντρα στην πανίσχυρη ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη – Αποθεώθηκε από τους φίλους του «τριφυλλιού» ο 66χρονος Αμερικανός τεχνικός

Πολύ δύσκολο έργο έχει ο Παναθηναϊκός στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Euroleague. Οι «πράσινοι» υποδέχονται την πανίσχυρη ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη, στο ντεμπούτο του Ρικ Πιτίνο στον πάγκο της ομάδας.

Αν και τα πρώτα δείγματα είναι θετικά, με τους παίκτες του Παναθηναϊκού να δείχνουν να παίζουν πιο μοντέρνο μπάσκετ, με διαρκή κίνηση χωρίς την μπάλα, οι Μοσχοβίτες έχουν ήδη διαφορά επτά πόντων στο α’ δεκάλεπτο, που έκλεισε με σκορ 26-19 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Εμφανώς πιο βελτιωμένος ο ΠΑΟ στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε τη διαφορά ακόμα και στον ένα πόντο (34-35), με τον Ιωάννη Παπαέτρου να επιστρέφει από τον τραυματισμό του και να κάνει τη διαφορά στην επίθεση, σκοράροντας οκτώ γρήγορους πόντους.