Ολυμπιακός – Κράσνονταρ 4-0 : Συνέτριψε τους Ρώσους και «κουνάει σεντόνι»

41

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να… μην κατέβει στον επαναληπτικό της Ρωσίας για να μην περάσει στους ομίλους του Champions League. Η Κράσνονταρ δεν μπόρεσε να απειλήσει τους «ερυθρόλευκους» και δέχθηκε ηχηρή «σφαλιάρα» (4-0) Δύο γκολ ο Ραντζέλοβιτς, αμέσως μετά την είσοδο του στο παιχνίδι
Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν διαβασμένοι και το έδειξαν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και με ένα ξέσπασμα στην επανάληψη, όπου σε 11′ σημείωσαν τρία γκολ! Ο Ραντζέλοβιτς σημείωσε δύο γκολ (75′,85′) κι από ένα οι Γκερέρο (30′), Ποντένσε (89′). Για ακόμη ένα παιχνίδι ο Ολυμπιακός δεν δέχτηκε γκολ, το 5ο ευρωπαϊκό του ματς.

Οι Πειραιώτες ήταν σαρωτικοί από το πρώτο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου προηγήθηκαν. Στο 30ο λεπτό ο Γκερέρο υποδέχτηκε την μπάλα στην περιοχή, τη στόπαρε και με ένα υπέροχο δεξί σουτ, την έστειλε να… αναπαυτεί στην εστία του Σαφόνοφ.

Τρία γκολ σε 11 λεπτά
Παρόμοιο το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να ζευγαρώνει τα τέρματά του στο 80′ με τον Ραντζέλοβιτς. Οι ερυθρόλευκοι βγήκαν στην κόντρα, με τον Βαλμπουενά να βγάζει μπαλιά-τρύπα για τον νεαρό άσο του Ολυμπιακού ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ραντζέλοβιτς με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0, ενώ στο 88′ ο Ποντένσε με ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ… κλείδωσε την πρόκρισή του στους ομίλους του Champions League.