ΠΑΟΚ-Άγιαξ 2-2: Ανοιχτοί λογαριασμοί

65

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Μόλις στο 10ο λεπτό, ο Ζιγιές εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και πλάγια με κατεύθυνση προς την εστία, με τον Γιαννούλη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα.

Από το 25′ και μετά ο ΠΑΟΚ άρχισε να αμύνεται καλύτερα! Ο Άκπομ έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 32΄ μετά από ασίστ του Γιαννούλη, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Μάτος σκόραρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ!
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε αγνώριστος και ισοφαρίστηκε στο 57ο λεπτό με τυχερό γκολ του Χούντελαρ. Έκτοτε δεν έδειξε ποτέ να συνέρχεται από αυτό το γκολ, ο Αγιαξ έχασε πολλές ευκαιρίες, ωστόσο το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2.

Πλέον οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο Άμστερνταμ, στις 13 Αυγούστου