Σπορ: Ισοπαλία-έκπληξη για τον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Ολυμπιακό

44

Μετά την εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός «γκέλαρε» και πάλι στην έδρα του, αυτή την φορά με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι ερυθρόλευκοι έφεραν ισοπαλία 2-2 και όχι μόνο προβληματίζουν με την εμφάνισή τους, αλλά χάνουν έδαφος από την πρώτη θέση και την μάχη του τίτλου με τον ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε στο 23′ με κεφαλιά του Μιχαήλ και με αυτό το σκορ έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Φορτούνη στο 49′.

Ο Κασάμι στο 75ο λεπτό έκανε την ανατροπή και έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό με 2-1.

Ο ΠΑΣ όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και ισοφάρισε στο 88′ με τον Γιάκο, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα.

Οι αποδοκιμασίες ήταν έντονες τόσο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όσο και στο τέλος του αγώνα.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μιλιβόγεβιτς (26′ Εντινγκά), Μπουχαλάκης (46′ Γκαζαριάν), Φορτούνης (70′ Διαμαντάκος), Ντοσεβί, Κασάμι, Μπενίτες.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Γιάκος, Ίλιτς, Χαρίσης, Λόπες, Αυγενικού, Στρούνα (71′ Ακόστα), Κοροβέσης (62′ Ντάσιος), Σκόνδρας, Σαπαλίδης (69′ Ηλιάδης).

Πηγή: kingsport.gr