Σπορ: Επέστρεψε στις νίκες η Βέροια κόντρα στον Πλατανιά

65

H Βέροια νίκησε δίκαια τον Πλατανιά με 2-0, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της Σούπερ λιγκ.

Η «βασίλισσα του βορρά» με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, με τον Μπαλάφα στο 9ο λεπτό και τον Κάμπορα στο 60′ επικράτησε και επέστρεψε στις νίκες μετά από τις 19 Οκτώβρη.

Ο Πλατανιάς από την μεριά του είχε δύο δοκάρια, στο 59′ με σουτ του Μιλούνοβιτς και στο 78ο λεπτό με την κεφαλιά του Γιακουμάκη με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Για πέμπτο σερί αγώνα η ομάδα της Κρήτης δεν βρίσκει δίχτυα και δείχνει πρόβλημα στο σκοράρισμα.

Kίτρινες: Βέρτζο – Τετέ, Ζαραδούκα

Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Βέρτζος (69′ Οστοϊτς), Καλί, Αμαραντίδης, Μπαλάφας, Βάσκες (65′ Βεργώνης), Καλτσάς, Ντουμίτρου, Μπαργκάν (60′ Μπεν), Τζινάρ, Κάμπορα.

Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος (65′ Γιακουμάκης), Δημήτρης, Μπανανά, Μαχαμάτ, Ζαραδούκας, Φιγκέιρα (50′ Τσουράκης), Τετέ, Μιλούνοβιτς (74′ Γκόμεζ), Κουλιμπαλί, Τόρες.

Πηγή: kingsport.gr